http://ewpa-sklep.pl/ect-7000-gv.html Klienci coraz częściej decydują się na nowe kino domowe z zestawem głośników 7.1

System nawigacji satelitarnej GPS-NAVSTAR składa się z trzech segmentów: segmentu kontroli, segmentu kosmicznego oraz segmentu użytkownika. Wszystkie trzy są niezbędne do prawidłowego i optymalnego funkcjonowania systemu. Segment kontroli zbudowany jest z pięciu stacji nadzorujących, które znajdują się na całym świecie.

Stacja główna MCMS znajduje się w Kalifornii na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Stacje śledzące znajdują się kolejno na Hawajach, Kwajalein, Diego Garcia oraz Wyspach Wniebowstąpienia. Część stacji śledzących posiada anteny, które przekazują informacje do satelitów.

Druga część to stacje telemetryczne dostarczające informacje dla orbit satelitów. Segment kosmiczny składa się z 24 satelitów, które umieszczone są nad równikiem na wysokości 20 162,61 kilometrów. Poruszają się one po szczęściu stałych orbitach kołowy.

Ich nachylenie w stosunku do równika wynosi 55 stopni. Pełny ruch orbitalny satelity wokół ziemi trwa 11 godzin 57 minut i 27 sekund. Ułożone są w taki sposób, aby z dowolnego punktu na ziemi o dowolnej godzinie można było uzyskać dane z przynajmniej czterech satelitów.

Tylko w niektórych punktach globu przez okres do 20 minut nie ma możliwości uzyskania danych z czterech satelitów, tym samym niemożliwe jest uzyskanie danych trójwymiarowych. Na segment użytkownika składają się wszystkie odbiorniki systemu GPS, które użytkowane są na całym świecie. Są to zarówno odbiorniki cywilne, jak i te o zastosowaniu militarnym.

Segment użytkownika zbudowany jest z urządzeń pasywnych, które tylko i wyłącznie odbierają sygnał z satelitów i stacji referencyjnych.

https://biznes.naviexpert.pl/