Każdy prowadzący szkolenie chce, by jego kurs zakończył się sukcesem. Co jednak oznacza to ostatnie słowo? W przypadku różnych kursów znaczenie sukcesu może być odmienne. Tymczasem jego jasne określenie już na samym początku sprawia, że znacznie łatwiej przygotować skuteczne szkolenie.

Każde szkolenie jest organizowane w jakimś celu. Czy potrafisz wskazać tak jasny cel własnego szkolenia? Kiedy będziesz mógł uważać się za skutecznego trenera? Gdy wszyscy uczestnicy dowiedzą się jak obsługiwać dany system lub wtedy, gdy poprawi się jakość pracy grupowej we firmie? Uprzednie nakreślenie warunków sukcesu, to również dobry pomysł z punktu widzenia kolejnych szkoleń. Jeśli prowadzisz serię kursów dla kolejnych grup, możesz śledzić efekty własnej pracy.

Jeśli nie wszystkie warunki sukcesu zostały spełnione, wiesz już w których miejscach udoskonalić szkolenie. Częściowo miarą skuteczności szkolenia mogą być także oceny samych pracowników. Warto na koniec poprosić słuchaczy o anonimową ocenę różnych aspektów kursu. Polecam skorzystanie z oferty szkoleń, dzięki którym potencjał w pracowników – ahcm.pl a w tym budowanie ścieżek rozwoju kariery będzie przebiegać w sposób łatwy i przyjemny.