www.goksadowne.pl

W pierwszych latach życia dziecka należy stawiać na praktyczność i dobrą organizację. Zajmowanie się niemowlęciem nie jest wcale łatwe, szczególnie przy pierwszym dziecku. Jedne z pierwszych decyzji to wybór ciuszków.

W tej kwestii najważniejsza jest wygoda dziecka. Wybierajmy materiały miłe w dotyku i jak najbardziej naturalne. Najlepsze będą ubranka w 100% bawełniane.

Zwracajmy też szczególną uwagę na rozmiar. Jeśli dziecku będzie zbyt ciasno przełoży się to na jego marudność i poskutkuje złym humorem. W związku z tym, że maluch przebierany jest często kilka razy dziennie kolejnym kryterium musi być krój ubranek.

Najlepsze są oczywiście body i śpioszki odpinane z boku lub/i u dołu. Ograniczmy ilość ubranek, które trzeba zakładać dziecku przez głowę. Chwila ciemności może wywołać u niego panikę i spowodować płacz.

Na co dzień najlepsze są ubranka, które nie wymagają ściągania w trakcie zmiany pieluszki. Pilnujmy też, aby podczas ubierania żadna część materiału nie pozostała zawinięta. Zapewniając maluchowi komfort pomagamy sobie w codziennej jego pielęgnacji.