www.ksiega2012powodow.pl

Poprzednie pokolenia były zafascynowane możliwością rozmawiania z kimś na odległość, nie tylko przy użyciu transmisji dźwięku, ale również obrazu. Niestety dawniej można było obserwować podobne konwersacje jedynie w filmach futurystycznych. Jeszcze dwie dekady temu nikt nie mógł przypuszczać, że dziś będziemy swobodnie rozmawiać ze znajomymi właśnie w taki sposób.

Pierwszej rewolucji dokonały kamerki internetowe, które jednak nie były zbyt popularne, dopóki nie upowszechnił się dostęp do szybkich połączeń internetowych. Obraz z kamerki nie był doskonały, podobnie jak jakość łącza, ale już wtedy pogadanka z przyjacielem, dziewczyną czy rodziną była miłym urozmaiceniem w stosunku do rozmowy głosowej. Następnie popularne stały się tablety, a w nich szybko wprowadzono kamerę jako element standardowego wyposażenia.

Większość laptopów ma też modem Wi-Fi, więc nie było problemów z połączeniem. Nowym królem na polu wideokonwersacji stają się jednak tablety. Wbudowana kamerka i mobilny charakter urządzenia sprawiają, że to najwygodniejsza forma internetowej rozmowy.