W końcu nadeszła wiosna! Dni są coraz dłuższe, na dworze coraz cieplej, a słońce przyjemnie nas ogrzewa. Z wielką ochotą wychodzimy na pierwsze wiosenne spacery. Jak przygotować do tego swoje dziecko? Przede wszystkim ubierz dziecko odpowiednio do pogody, w strój niekrępujący ruchów, najlepiej „na cebulkę”.

Gdy dziecku zrobi się cieplej, będzie mogło zdjąć wierzchnie ubranie. Nie zapominaj o nakryciu głowy – bawełniana, wiosenna czapeczka wystarczy. I koniecznie coś na szyję – lekki szalik lub apaszka.

Najważniejsza zasada przy ubieraniu dziecka na spacer: nie przegrzewać! Ponieważ wiosenna pogoda jest dość zmienna i w najmniej oczekiwanym momencie może zacząć padać, warto w zanadrzu mieć pod ręką płaszczyk przeciwdeszczowy lub kurtkę na deszcz. Jeśli świeci mocne słońce, załóż dziecku okulary przeciwsłoneczne. I oczywiście, przed wyjściem nakremuj mu buźkę kremem z filtrami UVA i UVB.

Ochroni to skórę twojego malucha przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Wybierając się na wiosenną przechadzkę warto też pamiętać o zabraniu jakiejś przekąski i napoju. Przydadzą się także chusteczki nawilżające do wycierania rąk.

Wiosenny spacer jest doskonałą okazją do tego, aby wspólnie z dzieckiem poobserwować przyrodę, która po zimowym śnie właśnie budzi się do życia. Pozwól dziecku z ciekawością poprzyglądać się pierwszym, wiosennym kwiatkom, pooglądać pączki na drzewach czy biedronkę w trawie. Przy okazji poopowiadaj maluchowi jakieś ciekawostki przyrodnicze.

Starajcie się korzystać z wiosennych spacerów jak najczęściej, jeśli tylko pogoda na to pozwala. Dzięki temu twoje dziecko wzmocni swoją odporność i dotleni organizm, co na pewno będzie korzystne dla jego zdrowia.