Proszek na mrówki

Chociaż nie mieszkamy w kraju o gorącym klimacie, to jednak lata potrafią być u nas naprawdę upalne. Zdarzają się całe tygodnie, podczas których z nieba nie spadnie ani kropla deszczu, a słońce praży niemiłosiernie.

W taką pogodę problemy mają rośliny, które po prostu usychają. Jeśli więc mamy koło domu przynajmniej niewielki kawałek zielonej przestrzeni, to powinniśmy zadbać o to, żeby go należycie nawadniać.

Najprostszym narzędziem, którym możemy się do tego celu posłużyć, jest oczywiście zwykła konewka. Kupimy ją w każdym sklepie ogrodniczym za naprawdę niewielkie pieniądze (najtańsze są plastikowe konewki).

Warto wyposażyć się w taki gadżet, chociaż też przydałby się nam zraszacz. Takie akcesoria są przydatne szczególnie na większych powierzchniach zielonych, czyli na przykład na trawnikach.

One również nie kosztują zbyt dużo, a są bardzo praktyczne w użyciu. Pamiętajmy o tym, że jeśli nawet raz podczas lata podlejemy swoje rośliny, to potem będziemy musieli to robić aż do końca gorącego okresu.