biuro tłumaczeń serbski

Jeśli temat szkolenia, który masz poprowadzić jest mocno powiązany z Twoimi zainteresowaniami to przewagę nad innymi trenerami zyskujesz już na początku. Na pewno zdarzyło Ci się nieraz słuchać osoby, która mówiła z zapałem o zagadnieniach, które nigdy wcześniej Cię nie interesowały. Jednak podczas słuchania mogłeś stwierdzić, że kwestie, których dotyczy rozmowa są ciekawe.

To dlatego, że pasja jest zaraźliwa. Co więcej, mówienie z zapałem wzbudza pozytywne emocje. A one doskonale sprzyjają zapamiętywaniu informacji.

Jeśli właśnie tak będziesz przedstawiać kolejne problemy poruszane podczas wykładu, możesz mieć pewność, że kilkadziesiąt par oczu nie spuści z Ciebie wzroku nawet na sekundę. Nie musisz też wiele myśleć na temat postawy ciała czy mimiki. Będzie ona odpowiednia w bardzo naturalny sposób.

Niemniej jednak na trenera-pasjonata czekają również pewne zagrożenia. Gdy temat jest dla mówiącego interesujący kusząca jest perspektywa rozwijania zagadnień – nawet jeśli nie ma to znaczenia z punktu widzenia celów odbiorcy. Warto pamiętać o tym, że przede wszystkim chcemy pomóc słuchaczowi i to on jest najważniejszy.