Naukowcy twierdzą, że jest przynajmniej kilka różnych rodzajów inteligencji. Przykładowo, niektórzy z nas doskonale radzą sobie z przedmiotami ścisłymi, a inni z humanistycznymi i odwrotnie.

Niestety, do pewnego momentu musimy uczyć się wszystkich tych dziedzin i osiągnąć w nich określony poziom. W szkole dzieci mają różne przedmioty i nierzadko z niektórymi z nich mają spore problemy.

Rodzice powinni postarać się je jakoś wesprzeć w nauce. Najprostszym rozwiązaniem jest wspólna praca po szkole, jednak nie zawsze mamy na to czas i nie zawsze też się do tego nadajemy.

Czasami warto więc pomyśleć o dodatkowych korepetycjach, szczególnie wtedy, kiedy przed naszymi pociechami są ważne egzaminy. Ze znalezieniem korepetytorów nie powinniśmy mieć problemów – wielu ludzi właśnie w ten sposób dorabia sobie do pensji, a dla niektórych jest to podstawowe źródło utrzymania.

Ich ogłoszenia możemy znaleźć na przykład na szkolnych tablicach albo też w Internecie. Z pewnością, czasami korepetycje są najlepszym wyjściem dla młodego człowieka.