Mnemotechniki to inaczej techniki zapamiętywania. Mogą się przydać podczas nauki w szkole, do zapamiętania długiej listy zakupów lub wtedy, gdy musimy utrwalić naszą trenerską wiedzę.

Merytoryczne przygotowanie osoby prowadzącej szkolenie jest bardzo ważne. Od tego zależy powodzenie kursu oraz reputacja trenera i firmy, dla której pracuje.

Jak zapamiętywać, by żadna informacja nie uciekła nam w kluczowym momencie? Jedną z najskuteczniejszych mnemotechnik jest powiązanie zagadnień, które chcemy zapamiętać, z przestrzenią, którą dobrze znamy. Z pewnością pamiętasz doskonale drogę, którą codziennie pokonujesz do sklepu lub do pracy.

Wymyśl obrazy powiązane z kolejnymi zagadnieniami, które chcesz zapamiętać. Następnie umieść te obrazy na kolejnych charakterystycznych etapach Twojej drogi.

Odtworzenie kolejności nie powinno stanowić żadnego problemu. Obrazy możesz umieścić również w wyimaginowanej wersji własnego domu.

Poza tym trudne do zapamiętania lub zobrazowania dana warto rozpisać na tabele lub schematy. Mózg o wiele lepiej radzi sobie z zapamiętywaniem informacji w takiej formie.

To samo może pomóc Twoim kursantom.